O inwestycji - mieszkania Wrocław

Opis inwestcji

"Wille Miejskie Krzycka 73-75” to zespół czterech kameralnych budynków o adresach ul. Krzycka 73, 73A, 75 i 75A – willi miejskich – wyróżniających się nowoczesną, modernistyczną architekturą, wybudowanych z wysokiej jakości materiałów, z przestronnymi, komfortowymi mieszkaniami.

 • DBAĆ O KLIMAT (I KIESZEŃ)

  Budownictwo należy do fundamentalnych gałęzi gospodarki, które wpływają na środowisko. Sposób ogrzewania domów, straty ciepła, przegrzewanie i ślad węglowy mają bardzo duże znaczenie dla pogłębiającego się światowego problemu, jakim jest globalne ocieplenie. Sposób w jaki ludzie się przemieszczają również. Lokalizacja jest jedną z najważniejszych cech miejsca zamieszkania. To od niej w dużej mierze zależy również stan portfela mieszkańców. Położenie w zabudowie śródmiejskiej z pełną okoliczną infrastrukturą zaspakaja większość ich potrzeb bez konieczności tracenia czasu i pieniędzy na dojazdy. Mieszkańcy będą mogli ograniczyć korzystanie z samochodu wybierając w zamian spacery, rower, hulajnogę, czy też pobliską komunikację miejską. Komunikacja miejska na czele z tramwajem powoduje, że niektóre osoby mogą nawet zrezygnować z posiadania samochodu. Inne mogą się przesiąść na samochody na wynajem.

  Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup pojazdów elektrycznych, o czym również pomyśleliśmy projektując inwestycję. Każdy mieszkaniec Willi Miejskich Krzycka 73-75 ma możliwość posiadania miejsca postojowego w garażu, a te będą przygotowane na nowe wyzwania stojące przed motoryzacją. Każde z miejsc postojowych będzie mieć zamontowane gniazdo do ładowania samochodów elektrycznych. Najprawdopodobniej to pierwsza taka inwestycja we Wrocławiu. To nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale również ekonomiczne, ponieważ można wybrać taryfę rozliczeniową G12, w której znacznie tańszy jest pobór prądu w godzinach nocnych.

  Planując budowę Willi Miejskich Krzycka 73-75 dbamy też o to, by użyte materiały zapewniały jak najlepszy komfort cieplny i były energooszczędne zarówno w ich wytworzeniu, jak i eksploatacji. Styropian o najwyższej jakości użyty do ocieplenia dachów budynków ma współczynnik λ (lambda - współczynnik przewodzenia ciepła) 0,031 W/mK, natomiast siedmiokomorowe okna z trzema szybami i środkową uszczelką mają współczynnik przenikania (U) ≤0,9 i są zamontowane w systemie tzw. ciepłego montażu trójwarstwowego, w którym oprócz piany, użyte są paroszczelne i paroprzepuszczalne taśmy. Środkowa uszczelka w oknie jest dodatkowym zabezpieczeniem przed przenikaniem wiatru i wody do wewnątrz mieszkania.

  Ogrzewanie mieszkań jest zapewnione przez ciepło miejskie dostarczone z węzłów cieplnych Fortum, ale dodatkowo temperatura w mieszkaniach będzie regulowana przez centralny termostat pokojowy z możliwością programowania dobowego i tygodniowego, który będzie połączony z zaworami regulacyjnymi posiadającymi elektroniczne napędy nastawcze. Instalacja wodna ma możliwość cyrkulacji ciepłej wody w mieszkaniu tak, by zminimalizować długość czekania na ogrzanie wody w kranie i oszczędzić zużycie wody.

  Zapewnienie komfortu cieplnego często jest zaburzane przez konieczność wentylacji mieszkań. Zwłaszcza w okresie zimowym powszechnie stosowany system wentylacji higrosterownej jest utrapieniem dla mieszkańców, bo polega na bezpośrednim wpuszczaniu zimnego powietrza z zewnątrz, przez co należy mocniej dogrzewać pomieszczenia, a po każdorazowym wyłączeniu grzejnika pomieszczenie bardzo szybko się ochładza. Ponadto na framudze nad oknami pojawia się z czasem brudny pasek stworzony z nawiewanego kurzu (a i firanki/ zasłony/ rolety płócienne też się szybciej brudzą). W Willach Miejskich Krzycka 73-75 zastosowane jest zupełnie inne rozwiązanie - system niskociśnieniowej wentylacji mechanicznej niezależny od warunków pogodowych. Świeże powietrze będzie dostawało się do mieszkania przez nawiewnik w ocieplonej skrzyni rolety okiennej - niniejsze rozwiązanie pozwoli ocieplić powietrze przed wejściem do pomieszczenia. Samo okno nie straci swoich właściwości izolacyjnych, dzięki temu, że nie zostanie na nim zamontowany nawiewnik. Każde okno i drzwi balkonowe będą wyposażone w elektrycznie sterowane rolety, które zamknięte w lecie chronią mieszkanie przed przegrzaniem, a w zimie tworzą dodatkową izolację termiczną. Całość spowoduje zmniejszenie potrzeby dogrzania mieszkań do temperatury komfortowej.

  Ponad połowa balkonów (wszystkie od strony południowej) w Willach Miejskich Krzycka 73-75 będzie przeszklona na pełną wysokość w systemie przesuwnych szyb, składających się na boki. Niniejsze rozwiązanie daje również oszczędność zużycia ciepła w mieszkaniu - zasłonięty balkon akumuluje ciepło w ciągu dnia pozyskane od słońca, a zmagazynowana energia jest następnie przekazywana powietrzu wewnętrznemu, podnosząc jego temperaturę. Obliczono, że stosowany przez nas fiński system Lumon zwraca swój ślad węglowy średnio w ok. trzy i pół roku. (Ślad węglowy produktu obejmuje emisje spowodowane wydobyciem surowców, z których został wytworzony, jego produkcją, użytkowaniem oraz składowaniem bądź recyklingiem po zużyciu). Jeśli balkon został wyposażony w pełne przeszklenie, w ciągu zaledwie kilku lat można na stałe zmniejszyć ślad węglowy w mieszkaniach. Przeszklony balkon przyniesie oszczędności nie tylko w zużywanej energii, lecz również i ostatecznej emisji do atmosfery. Okres zwrotu stanowi wartość niezbędnego czasu, aby osiągnięte oszczędności emisyjne wyrównały emisje generowane podczas cyklu życia produktu. Po tym okresie emisje netto oszklenia balkonu będą ujemne.

  Zadbaliśmy o to, żeby jak najwięcej materiałów użytych do budowy podlegało całkowitemu recyklingowi t.j. m.in. dużo szkła, aluminium i płyty HPL Trespa.

 • MIESZKAĆ WYGODNIE

  W budynku wielorodzinnym zarządca dba o utrzymanie części wspólnych, tj. mycie klatek schodowych, konserwacje m.in. dachu, urządzeń mechanicznych i teletechnicznych, utrzymanie terenu, odśnieżenie podjazdu itp. Sześć mieszkań w budynku tworzy małą, sprawną wspólnotę.

  Mimo jedynie dwóch pięter mieszkańcy Willi Miejskich Krzycka 73-75 będą mieli do dyspozycji wygodną windę, dostępną z poziomu garażu, która nie tylko jest niezbędna dla osób z problemami z poruszaniem się, ale przydaje się każdemu, zwłaszcza gdy np. trzeba wnieść zakupy, czy wyjść z dzieckiem w wózku na spacer.

  Szerokie wjazdy na teren i do garaży będą sterowane zdalnie. Do dyspozycji mieszkańców będą również duże rowerownie na parterze, a w garażu przy miejscach postojowych będą boksy - komórki lokatorskie do przechowywania np. opon zimowych, nart itp.

  Zaprojektowanie mieszkań w budynku wielorodzinnym w sposób, by były one przestronne, dobrze doświetlone, łatwe do aranżacji wg indywidualnych potrzeb i mogły być odpowiednio wykorzystane w każdym metrze kwadratowym to zawsze jedno z największych wyzwań stojących przed projektantami. Schematy układów funkcjonalnych mieszkań Willi Miejskich Krzycka 73-75 to efekt prawie 20 lat doświadczeń firmy EURO-DOM i dziesiątek tysięcy wybudowanych metrów kwadratowych. W budynkach udało się zaprojektować doskonałe rozkłady mieszkań trzy i czteropokojowych, zwłaszcza w relacji funkcjonalności do metrażu.

  Do wszystkich mieszkań przylegają duże (szerokie) zadaszone balkony, na których zmieści się wygodny komplet tarasowy. Większość balkonów będzie przeszklona w systemie szyb składanych Lumon, które pozwolą na korzystanie z balkonu przez cały rok. Zabezpieczają one balkony również przed brudem i hałasem, a mieszkańcy mogą zaaranżować ogród zimowy. Takie rozwiązanie realnie powiększa powierzchnię mieszkania oraz umożliwia wyodrębnienie dodatkowego pomieszczenia w apartamencie.

  Wszystkie okna w mieszkaniach są wyposażone w rolety elektryczne z dodatkową możliwością sterowania jednym przyciskiem w przedpokoju przy wejściu do mieszkania. W ten sposób wychodząc z mieszkania, można opuścić wszystkie rolety i mieć pewność, że w lecie po powrocie mieszkanie nie będzie nagrzane. Rolety zapewniają intymność w mieszkaniu i są również dodatkowym zabezpieczeniem przed włamaniem do mieszkania.

  Ocieplający się klimat powoduje, że coraz częściej w lecie bywają bardzo gorące dni, w których niezbędne jest chłodzenie pomieszczeń. Wychodząc na przeciw tym potrzebom w salonie i głównej sypialni każdego z mieszkań zostanie zamontowany klimatyzator ścienny marki Mitsubishi Premium. To obecnie wiodący producent systemów chłodzących, a wybrane jednostki MSZ-EF posiadają klasę energetyczną A+++, są bardzo wydajne, ekonomiczne, ciche i eleganckie. Można nimi sterować zarówno pilotem, jak i za pomocą aplikacji mobilnej. Każdy z przyszłych właścicieli mieszkań może wybrać kolor klimatyzatora, tak aby komponował się w indywidualnej aranżacji każdego mieszkania. Lokalizacja agregatów klimatyzacyjnych na dachach budynków powoduje, że nie zabierają one miejsca na balkonach i nie szpecą elewacji.

  Komfort mieszkania to lokalizacja w centrum miasta z wygodnym wyjazdem na obwodnice, ale również to odizolowanie od hałasu miejskiego. Ulica Krzycka znajduje się w cichej okolicy, a Wille Miejskie Krzycka 73-75 dodatkowo są odseparowane od ruchu ulicznego poprzez położenie w drugiej linii zabudowy, wzdłuż bocznej uliczki. Zgiełk uliczny dodatkowo niwelują okna z trzema szybami, system zabudowy Lumon, a także opuszczone rolety. Apartamenty mają odrębne, murowane kominy wentylacyjne, co sprawia, że również między mieszkaniami dźwięk nie będzie się tą drogą przenosić.

 • MIESZKAĆ ELEGANCKO

  Każde mieszkanie można zaaranżować wedle swoich potrzeb i gustów, ale elegancja i trwałość wizerunku osiedla często się szybko degraduje. Elewacje Willi Miejskich Krzycka 73-75 są wykonane w dużej mierze z materiałów długowiecznych jak szkło, aluminium, czy dekoracyjne płyty elewacyjne HPL Trespa. Niniejsze elementy są bardzo łatwe do czyszczenia. Fantazyjne rozkroje i ułożenie Trespy, która będzie odbijać refleksy świetlne, tworząc wyjątkową mozaikę, było konsultowane z cenionym polskim artystą plastykiem.

  W budynkach stolarka okienna i drzwiowa jest traktowana jak meble - wewnątrz mieszkania są uniwersalnie białe, a z zewnątrz korespondują z elewacją, epatując ciepłym beżem.

  Elementy małej architektury, płot, murki przy furtkach wraz z zielenią zimozieloną i hortensjami w połączeniu z niebanalną architekturą elewacji, a także gustownie dobranym oświetleniem stworzą przyjazny klimat dla mieszkańców.

 • MIESZKAĆ BEZPIECZNIE

  Styl życia ludzi zmienia się wraz z nowymi technologiami i nowymi potrzebami. Ludzie spędzają mniej czasu w domu niż jeszcze niedawno temu, bo dłużej pracują i częściej wyjeżdżają. To sprawia, że zwiększa się potrzeba poczucia większego zabezpieczenia swoich domów. Wille Miejskie Krzycka 73-75 będą osiedlem zamkniętym i dozorowanym za pomocą kamer. Każde mieszkanie będzie wyposażone w wideodomofon.

 • MIESZKAĆ NOWOCZEŚNIE

  Wille Miejskie Krzycka 73-75 będą podłączone do sieci szybkiego internetu światłowodowego, który m.in. daje możliwość zdalnego kontrolowania poszczególnych elementów wyposażenia mieszkania. Operator internetowy zapewni szeroką ofertę kanałów telewizyjnych, dodatkowo na dachach budynków będą również ustawione anteny satelitarne z konwerterami skierowanymi na satelity - Astrę i Hotbirda, by mieć alternatywę w postaci telewizji bezpłatnych, czy płatnych platform satelitarnych. W każdym pokoju będzie gniazdo internetowe oraz gniazdo telewizyjne z możliwością oglądania telewizji naziemnej i satelitarnej bez trójników lub rozgałęziaczy.

Standard Wykończenia:

 1. nowoczesna, modernistyczna architektura budynków z wykuszami wykończonymi płytami elewacyjnymi TRESPA;

 2. duże przeszklenia okienne, aluminiowe witryny klatek schodowych;

 3. niektóre balkony wyposażone w system LUMON – zabudowa balkonu przesuwnymi panelami szklanymi, powiększająca przestrzeń, chroniąca przed wiatrem i deszczem;

 4. alumniowe balustrady balkonów malowane proszkowo z wypełnieniem szklanym;

 5. wszystkie okna w mieszkaniach wyposażone w rolety sterowane elektrycznie – sterowanie miejscowe i centralne – jedynym przełącznikiem w pobliżu drzwi wejściowych.

Nie zwlekaj, liczba mieszkań jest ograniczona!

Zapewnij sobie mieszkanie w Willach Miejskich przy ul. Krzyckiej już dziś!

Skontaktuj się z nami aby poznać szczegóły.

Dowiedz się więcej
keyboard_arrow_up