Ceny mieszkań we Wrocławiu.

W listopadzie 2021 w 7 największych miastach deweloperzy sprzedali łącznie przeszło 3,6 tys. mieszkań z czego we Wrocławiu było ich 558. Łącznie we Wrocławiu w bieżącym roku sprzedało się już 8491 mieszkań, co daje średnią 772 miesięcznie (czyli przeszło 25 mieszkań dziennie).
Co ciekawe oferta deweloperów w tym roku wzbogaciła się jedynie o 5515 mieszkań, czyli prawie 3 tys. mniej niż było transakcji sprzedaży. Problem kurczącej się oferty dotyka praktycznie wszystkie miasta w Polace, a jest to spowodowane kilkoma podstawowymi czynnikami:
1. brak gruntów pod budowę, co znacznie podnosi ceny rynkowe działek;
2. długotrwałe procedury administarcyjne;
3. przerwane łańcuchy dostaw towarów, przez co wydłużył się czas ich dostawy;
4. rosnące ceny materiałów budowlanych (rok do roku wzrost cen w lipcu to 8,3%, a we wrześniu już 21,7%!!) ;
5. rosnące koszty wykonawstwa.
Efektem powyższych czynników jest wzrost średniej ceny metra kwadratowego mieszkań we Wrocławiu od stycznia do listopada aż o 20% , tj. z 8 750 PLN do 10 495 PLN:

CENY mieszkan

Ta tabela nie oddaje jednak w pełni sytuacji na rynku, gdyż struktura aktualnej ofarty mieszkań zawiera zarówno mieszkania wprowadzone na rynek przed drastycznymi wzrostami cen materiałów (te które z jakiś powodów jeszcze nie zostały sprzedane - ze względu na np. gorszą lokalizację, mniej uniwersalny rozkład, kiepski widok z okien, czy wyjątkowo słaby standard itp...), jak i te, które są wprowadzane obecnie w zdecydowanie wyższych niż średnia cenach.
We Wrocławiu na koniec listopada 2021 mieszkań w cenach poniżej 8 tys. PLN za metr kwadratowy jest zaledwie 12% (w styczniu było 44%), natomiast powyżej 10 tys. PLN za metr kwadratowy jest już aż 44%.

Struktura cen mieszkań

 
za źródło: Rynek Pierwotny 08.12.2021

Nie zwlekaj, liczba mieszkań jest ograniczona!

Zapewnij sobie mieszkanie w Willach Miejskich przy ul. Krzyckiej już dziś!

Skontaktuj się z nami aby poznać szczegóły.

Dowiedz się więcej
 
keyboard_arrow_up