WILLE MIEJSKIE KRZYCKA 73-75

to zespół czterech kameralnych budynków przy ul. Krzyckiej 73, Krzyckiej 73a, Krzyckiej 75 i Krzyckiej 75a we Wrocławiu. Są to wolnostojące sześciorodzinne wille, które wyróżniają się nowoczesną, modernistyczną architekturą, wybudowane z wysokiej jakości materiałów, z przestronnymi, komfortowymi mieszkaniami.

DBAĆ O KLIMAT (I KIESZEŃ)

Zadbaliśmy o to, żeby jak najwięcej materiałów użytych do budowy tych budynków podlegało całkowitemu recyklingowi t.j. m.in. dużo szkła, aluminium i płyty HPL Trespa.

Położenie w zabudowie śródmiejskiej z pełną okoliczną infrastrukturą zaspakaja większość potrzeb mieszkańców bez konieczności tracenia czasu i pieniędzy na dojazdy. Mieszkańcy będą mogli ograniczyć korzystanie z samochodu wybierając w zamian spacery, rower, hulajnogę, czy też pobliską komunikację miejską. Komunikacja miejska na czele z tramwajem powoduje, że niektóre osoby mogą nawet zrezygnować z posiadania samochodu.

ŁADOWANIE BATERII W GARAŻU

Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup pojazdów elektrycznych, o czym również pomyśleliśmy projektując inwestycję. Każdy mieszkaniec Willi Miejskich Krzycka 73-75 ma możliwość posiadania miejsca postojowego w garażu, a te będą przygotowane na nowe wyzwania stojące przed motoryzacją. W boksie przy każdym z miejsc postojowych jest zamontowany zestaw gniazd elektrycznych (230V i siła), które mogą służyć do ładowania akumulatorów samochodów elektrycznych, podłączenia odkurzacza itp..

OCIEPLENIE BUDYNKÓW

Planując budowę Willi Miejskich Krzycka 73-75 dbamy też o to, by użyte materiały zapewniały jak najlepszy komfort cieplny. Do ocieplenia budynków zostały użyte wysokiej jakości materiały, takie jak: styropian grafitowy, pianka PIR, wełna mineralna o odpowiedniej grubości i współczynniku przewodzenia ciepła λ 0,31 W/mK. Natomiast siedmiokomorowe okna z trzema szybami i środkową uszczelką mają współczynnik przenikania (U) ≤0,9 i są zamontowane w systemie tzw. ciepłego montażu trójwarstwowego, w którym oprócz piany, użyte są paroszczelne i paroprzepuszczalne taśmy. Środkowa uszczelka w oknie jest dodatkowym zabezpieczeniem przed przenikaniem wiatru i wody do wewnątrz mieszkania.

ROLETY ELEKTRYCZNIE STEROWANE

Każde okno i drzwi balkonowe są wyposażone w elektrycznie sterowane rolety, które zamknięte w lecie chronią mieszkanie przed przegrzaniem, a w zimie tworzą dodatkową izolację termiczną. Całość spowoduje zmniejszenie potrzeby dogrzania mieszkań do temperatury komfortowej.

OGRZEWANIE MIESZKAŃ

Ciepło miejskie dostarczone z jest węzłów cieplnych Fortum, ale dodatkowo temperatura w mieszkaniach będzie regulowana przez centralny termostat pokojowy z możliwością programowania dobowego i tygodniowego, który będzie połączony z zaworami regulacyjnymi posiadającymi elektroniczne napędy nastawcze. Instalacja wodna z cyrkulacją ciepłej wody w mieszkaniu tak, by zminimalizować długość czekania na ogrzanie wody w kranie i oszczędzić zużycie wody.

WENTYLACJA MIESZKAŃ

Zapewnienie komfortu cieplnego często jest zaburzane przez konieczność wentylacji mieszkań. Zwłaszcza w okresie zimowym powszechnie stosowany system wentylacji higrosterownej jest utrapieniem dla mieszkańców, bo polega na bezpośrednim wpuszczaniu zimnego powietrza z zewnątrz przez nawietrzak w ramie okiennej, przez co należy mocniej dogrzewać pomieszczenia, a po każdorazowym wyłączeniu grzejnika pomieszczenie bardzo szybko się ochładza. Ponadto na framudze nad oknami pojawia się z czasem brudny pasek stworzony z nawiewanego kurzu (a i firanki/ zasłony/ rolety płócienne też się szybciej brudzą). W Willach Miejskich Krzycka 73-75 zastosowane jest zupełnie inne rozwiązanie - system niskociśnieniowej wentylacji mechanicznej niezależny od warunków pogodowych. Świeże powietrze będzie dostawało się do mieszkania przez nawiewnik w ocieplonej skrzyni rolety okiennej - niniejsze rozwiązanie pozwoli ocieplić powietrze przed wejściem do pomieszczenia. Samo okno nie straci swoich właściwości izolacyjnych, dzięki temu, że nie zostanie na nim zamontowany nawiewnik.

Kanały wentylacyjne osobne dla każdego z mieszkań z nowoczesnym systemem wspomagania niskociśnieniowego HYBRYD 16, który poza zapewnieniem odpowiedniej wentylacji pomieszczeń, nie generuje uciążliwego hałasu.

SYSTEM PRZESZKLENIA BALKONÓW LUMON

Ponad połowa balkonów (wszystkie od strony południowej) w Willach Miejskich Krzycka 73-75 będzie przeszklona na pełną wysokość w systemie przesuwnych szyb, składających się na boki (system fiński). Niniejsze rozwiązanie daje również oszczędność zużycia ciepła w mieszkaniu - zasłonięty balkon akumuluje ciepło w ciągu dnia pozyskane od słońca, a zmagazynowana energia jest następnie przekazywana powietrzu wewnętrznemu przylegającego salonu, podnosząc jego temperaturę. Obliczono, że stosowany przez nas fiński system Lumon zwraca swój ślad węglowy średnio w ok. trzy i pół roku. (Ślad węglowy produktu obejmuje emisje spowodowane wydobyciem surowców, z których ten produkt został wytworzony, a także jego produkcją, użytkowaniem oraz składowaniem bądź recyklingiem po zużyciu). Jeśli balkon został wyposażony w pełne przeszklenie, w ciągu zaledwie kilku lat można na stałe zmniejszyć ślad węglowy mieszkań. Przeszklony balkon przyniesie oszczędności nie tylko w zużywanej energii, lecz również i ostatecznej emisji do atmosfery. Okres zwrotu stanowi wartość niezbędnego czasu, aby osiągnięte oszczędności emisyjne wyrównały emisje generowane podczas cyklu życia produktu. Po tym okresie emisje netto oszklenia balkonu będą ujemne.*

MIESZKAĆ WYGODNIE

W budynku wielorodzinnym zarządca dba o utrzymanie części wspólnych, tj. mycie klatek schodowych, konserwacje m.in. dachu, urządzeń mechanicznych i teletechnicznych, utrzymanie terenu, odśnieżenie podjazdu itp. Sześć mieszkań w budynku, w sumie 24 mieszkania tworzą małą, sprawną wspólnotę.

Mimo jedynie dwóch pięter mieszkańcy Willi Miejskich Krzycka 73-75 będą mieli do dyspozycji wygodną windę, dostępną z poziomu garażu, która nie tylko jest niezbędna dla osób, które mają problemy z poruszaniem się, ale przydaje się każdemu, zwłaszcza gdy np. trzeba wnieść zakupy, czy wyjść z dzieckiem w wózku na spacer.

Szerokie wjazdy na teren i do garaży będą sterowane pilotem. Garaże znajdujące się na parterze każdego z budynków mają szeroką bramę wjazdową (5,90m) niemieckiej firmy Hormann. Z garażu jest bezpośrednie przejście do windy. Przy miejscach postojowych będą boksy - komórki lokatorskie do przechowywania np. opon zimowych, nart itp.

Z tyłu budynków, na terenie będą znajdywać się również duże zadaszone rowerownie.

Schematy układów funkcjonalnych mieszkań Willi Miejskich Krzycka 73-75 to efekt prawie 20 lat doświadczeń firmy EURO-DOM i dziesiątek tysięcy wybudowanych metrów kwadratowych. W budynkach zaprojektowano funkcjonalne mieszkania trzy i czteropokojowe z dużymi salonami, przeszkleniami okien. W każdym mieszkaniu duża łazienka i dodatkowo toaleta.

Do wszystkich mieszkań przylegają duże (szerokie) zadaszone balkony, na których zmieści się wygodny komplet tarasowy. Większość balkonów będzie przeszklona w systemie szyb składanych Lumon, które pozwolą na korzystanie z balkonu przez cały rok. Zabezpieczają one balkony również przed brudem i hałasem, a mieszkańcy mogą zaaranżować ogród zimowy. Takie rozwiązanie realnie powiększa powierzchnię mieszkania oraz umożliwia wyodrębnienie dodatkowego pomieszczenia w apartamencie.

Wszystkie okna w mieszkaniach są wyposażone w rolety elektryczne z dodatkową możliwością sterowania jednym przyciskiem w przedpokoju przy wejściu do mieszkania. W ten sposób wychodząc z mieszkania, można opuścić wszystkie rolety i mieć pewność, że w lecie po powrocie mieszkanie nie będzie nagrzane. Rolety zapewniają intymność w mieszkaniu i są również dodatkowym zabezpieczeniem przed włamaniem do mieszkania.

Ocieplający się klimat powoduje, że coraz częściej w lecie bywają bardzo gorące dni, w których niezbędne jest chłodzenie pomieszczeń. Wychodząc na przeciw tym potrzebom w salonie i głównej sypialni każdego z mieszkań zostanie zamontowany klimatyzator ścienny marki Mitsubishi Premium. To obecnie wiodący producent systemów chłodzących, a wybrane jednostki MSZ-EF posiadają klasę energetyczną A+++, są bardzo wydajne, ekonomiczne, ciche i eleganckie. Można nimi sterować zarówno pilotem, jak i za pomocą aplikacji mobilnej. Każdy z przyszłych właścicieli mieszkań może wybrać kolor klimatyzatora, tak aby komponował się w indywidualnej aranżacji każdego mieszkania.

Lokalizacja agregatów klimatyzacyjnych na dachach budynków powoduje, że nie zabierają one miejsca na balkonach i nie szpecą elewacji.

Komfort mieszkania to lokalizacja w centrum miasta z wygodnym wyjazdem na obwodnice, ale również to odizolowanie od hałasu miejskiego. Wille Miejskie Krzycka 73-75 dodatkowo są odseparowane od ruchu ulicznego poprzez położenie w drugiej linii zabudowy, wzdłuż bocznej uliczki. Zgiełk uliczny dodatkowo niwelują okna z trzema szybami, system zabudowy Lumon, a także opuszczone rolety. Apartamenty mają odrębne, murowane kominy wentylacyjne, co sprawia, że również między mieszkaniami dźwięk nie będzie się tą drogą przenosić.

MIESZKAĆ ELEGANCKO

Elewacje Willi Miejskich Krzycka 73-75 są wykonane w dużej mierze z materiałów długowiecznych i łatwych do utrzymania w czystości. Szkło, aluminium, duże płyty gresowe w parterach oraz fantazyjne rozkroje i ułożenie dekoracyjnych płyt elewacyjnych HPL Trespa, które odbijają refleksy świetlne, tworząc wyjątkową mozaikę. Całość dopełniona tynkami silikonowymi.

Laminowane płyty HPL Trespa są mieszaniną włókien naturalnych oraz żywic termoutwardzalnych wytworzonych pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze, co sprawia, że są bardzo gęstym i wytrzymałym materiałem. Słońce czy deszcz nie wywierają żadnego wpływu na powierzchnie płyt, a gęstość i gładka struktura sprawiają, że są bardzo odporne na uderzenia i nie gromadzą brudu.

Tynki silikonowe nie nasiąkają wodą - woda po nich spływa i są hydrofobowe, co sprawia, że w naturalny sposób są odporne na powierzchowne zabrudzenia i utratę koloru. Podczas deszczu taki tynk się opłukuje z kurzu.

Wnętrza klatek schodowych i korytarzy będą wyłożone eleganckimi płytami gresowymi, windy Otis będą wykończone na indywidualne zamówienie, natomiast reprezentacyjne włoskie drzwi Dierre o wyciszeniu 42 db będą obudowane portalami.

Elementy małej architektury, płot, murki przy furtkach wraz z zielenią zimozieloną i hortensjami w połączeniu z niebanalną architekturą elewacji, a także gustownie dobranym oświetleniem stworzą przyjazny klimat dla mieszkańców.

MIESZKAĆ BEZPIECZNIE

Wille Miejskie Krzycka 73-75 są położone w spokojnej i bezpiecznej okolicy, będą osiedlem zamkniętym i dozorowanym za pomocą kamer. Każde mieszkanie będzie wyposażone w kolorowy wideodomofon. Podwója kontrola dostępu (panele przy wejściu na teren i przy wejściu do klatki schodowej), z możliwością otwierania kluczem, kodem, lub kartą magnetyczną. Drzwi wejściowe do mieszkania w klasie antywłamaniowej RC4 (!). Do dyspozycji mieszkańców będzie oddane pomieszczenie stróżówki dla potrzb dozorcy jeśli wspólnota będzie wyrazi taką potrzebę.

MIESZKAĆ NOWOCZEŚNIE

Wille Miejskie Krzycka 73-75 będą podłączone do sieci szybkiego internetu światłowodowego, który m.in. daje możliwość zdalnego kontrolowania poszczególnych elementów wyposażenia mieszkania. Operator internetowy zapewni szeroką ofertę kanałów telewizyjnych, dodatkowo na dachach budynków będą również ustawione anteny satelitarne z konwerterami skierowanymi na satelity - Astrę i Hotbirda, by mieć alternatywę w postaci telewizji bezpłatnych, czy płatnych platform satelitarnych. W każdym pokoju będzie gniazdo internetowe oraz gniazdo telewizyjne z możliwością oglądania telewizji naziemnej i satelitarnej bez trójników lub rozgałęziaczy. Dwa kable satelitarne doprowadzane do gniazda w salonie dadzą możliwość oglądania jednego programu podczas nagrywania drugiego.

*wszystkie obliczenia dostępne u producenta - LUMON GROUP

ZAKOŃCZENIA PRACE BUDOWLANE - BUDYNKI ZOSTAŁY DOPUSZCZONE DO UŻYTKOWANIA

Poznaj standardy wykończenia

Nie zwlekaj, liczba mieszkań jest ograniczona!

Zapewnij sobie mieszkanie w Willach Miejskich przy ul. Krzyckiej już dziś!

Skontaktuj się z nami aby poznać szczegóły.

Dowiedz się więcej
 
keyboard_arrow_up